دانشگاه تهران دانشکدگان فارابی دانشکده مدیریت و حسابداری

          نشریه راهبردهای حسابداری یک فصلنامه علمی است که هر سه ماه یک‌بار، از سوی دانشکده مدیریت و حسابداری، دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران، اقدام به چاپ و نشر مقالات علمی و تخصصی جامعه دانشگاهی کشور می‌نماید. این نشریه اولین شماره خود را در بهار 1396 چاپ نمود. از ابتدای شروع به کار نشریه، اعضای هیئت تحریریه پیوسته برای ارتقاء کمی و کیفی جایگاه نشریه، تلاش‌های فراوان و خدمات ارزنده‌ای انجام دادند و همچنان با حضور مدیر مسئول و سردبیر نشریه حیدر ربیعی در تلاش هستند تا فعالیت‌های آتی در این زمینه موجب شود، نشریه راهبردهای حسابداری مفتخر به کسب رتبه علمی-پژوهشی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گردد.

          اعضای هیئت تحریریه نشریه به خصوص جناب آقای دکتر محمدرضا مهربان پور، جناب آقای دکتر محمد کاشانی پور، جناب آقای دکتر ندیری و جناب آقای دکتر مرتضی کاظم زاده، در ادوار مختلف زمانی، ترکیبی از بهترین و زبده‌ترین افراد علمی کشور در رشته حسابداری، حسابرسی و مدیریت مالی بوده است که گواه بر اعتبار و مقام این نشریه دارد. در کنار تلاش قابل تقدیر اعضای قدیمی و جدید نشریه، نباید از یاد برد که کلیه اساتید و اعضای هیئت علمی دانشکدگان فارابی، همیشه و پیوسته مجاهدت و فداکاری‌های فراوانی را برای اعتلای همه‌جانبه نشریه از خود مبذول داشته‌اند.

          نشریه راهبردهای حسابداری از دیر باز، به دنبال چاپ و نشر معتبرترین و جدیدترین آثار علمی نویسندگان و پژوهشگران عرصه حسابداری و مالی ایران و جهان (به خصوص دانشجویان و فارغ التحصیلان خارجی) بوده است. این نشریه بدون جانبداری و با تکیه بر داوران متخصص و اعضای هیئت تحریریه خویش، در تلاش است به ترویج حرفه حسابداری در ایران یاری رساند. امید است این فصلنامه بتواند به سهم خویش، گامی مهم برای حرکت چرخ‌های حرفه حسابداری و مالی در ایران داشته باشد تا از این طریق مدیران، خوانندگان و صاحبان فکر در کشور جمهوری اسلامی ایران، بتوانند از دستاوردهای علمی و نظری ارائه شده در این نشریه بهره‌مند شوند.